2021/02/25
۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ اسفند
درخواست عفو بین الملل برای خویشتنداری تونسی‌ها
شب ناآرام تونس

درخواست عفو بین الملل برای خویشتنداری تونسی‌ها

منابع از ادامه اعتراضات در تونس و درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و جوانان تونسی طی دوشنبه شب خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، منابع اعلام کردند، محله التضامن، از بزرگترین محله‌های پایتخت تونس شاهد استقرار نیروهای گارد ملی است. اعتراضات و درگیری‌ها در این محله ازسرگرفته شده است.

منابع به وقوع درگیری‌هایی میان جوانان معترض و نیروهای امنیتی در خیابان‌هایی که تقریبا خالی از رهگذران شده است، اشاره کردند.

در جریان این اعتراضات، اقدامات آشوبگرانه، تخریب و درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و جوانان تونسی رخ داد. طی سه روز گذشته مناطق و استان‌های زیادی شاهد اعتراضات مردمی به دلیل وخامت اوضاع اقتصادی و معیشتی است.

نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان که مسیرها را بسته و لاستیک خودروها را به آتش کشیدند، از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

به دنبال این اعتراضات وزارت کشور تونس دوشنبه از بازداشت ۶۳۰ تن خبر داد.

در این راستا عفو بین الملل فایل‌های تصویری را از افراد پلیس که بازداشت‌شدگان را مورد ضرب و شتم قرار داده و روی زمین می‌کشند، منتشر و اعلام کرد که مقامات تونسی باید فورا حمزه نصری جریدی، فعال حقوقی را بازداشت کنند.

عفو بین الملل خواهان خویشتن‌داری طی اعتراضات و درگیری‌ها شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.